اخبار دماوند

دولت از ظرفیت جوانان بیشتر استفاده کند

دولت از ظرفیت جوانان بیشتر استفاده کند

خطیب جمعه دماوند گفت: دولت سیزدهم باید پای جوانان مدیر و مبتکر را به عرصه های گوناگون خدمت باز کند و ضمن استفاده از تجربه و مشورت افراد با سابقه از ظرفیت بزرگ و ارزشمند جوانان بیشتر استفاده کند.

به گزارش پایگاه خبری امید دماوند، حجت الاسلام والمسلمین کاظم فتاح دماوندی روز جمعه در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر دماوند با اشاره به اینکه چهارشنبه نیمه شعبان و سالروز ولادت حجت بن الحسن امام زمان (عج) است، افزود: این روز مسعود را به شما عزیزان تبریک عرض می کنم؛ امروز ۱۱ آبان نیز سالروز ولادت با سعادت حضرت علی اکبر (ع) فرزند گرامی و میوه دل امام حسین علیه السلام و این روز نیز بنام روز جوان نامگذاری شده است.

وی با بیان اینکه حق محوری و باطل ستیزی حضرت علی اکبر (ع) ایشان را به بهترین الگو برای جوانان تبدیل کرده است، گفت: بصیرت، وفاداری، جان نثاری، فداکاری، ادب و رشادت از خصوصیات جوانان عاشورایی است که اسوه همه جوانان هستند.

این مقام مسئول بیان داشت: استفاده از ظرفیت همه جوانان و سرمایه گذاری برای این نسل با نشاط در مسیر پیشرفت انقلاب اسلامی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است.

خطیب جمعه دماوند خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب در ۷ موضوع علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی و روابط خارجی، جوانان را بیشتر از همه مورد خطاب خود قرار داده اند.

حجت الاسلام فتاح دماوندی تصریح کرد: جوان باوری تضمین کننده تحقق بیانیه گام دوم انقلاب است؛ جوانان مومن، با انگیزه و دانا محور پیشرفت جامعه اسلامی هستند.

وی افزود: بیانیه گام دوم انقلاب نقشه راه تحقق آرمان ها و اصول انقلاب و شیوه نامه نظام سازی – دولت سازی – جامعه پردازی – الگوسازی و تمدن سازی اسلامی است .

امام جمعه دماوند گفت: جوانان ایرانی با شعار «می شود و می توانیم» و با کسب علم و مهارت و تقوا و امید به آینده باید در عرصه‌های گوناگون پیشرفت کشور تلاش کنند و انشاءالله موفق خواهند شد .

خطیب جمعه دماوند خاطرنشان کرد: همانطور که انقلاب با رشادت های جوانان و عموم مردم پیروز شد و در جنگ ۸ ساله با دلاوری های جوانان به پیروزی رسیدیم، باید در جنگ اقتصادی و فرهنگی هم از ظرفیت عظیم جوانان برای غلبه بر دشمن استفاده کنیم.

وی در ادامه ضمن تشکر از خدمتگزاران مردم در وزارت اطلاعات، گفت: امنیت مردم با تلاش‌های شبانه‌روزی نیروهای محترم اطلاعاتی – امنیتی و همکاری گسترده مردم با این عزیزان تامین می‌شود؛ حفظ انسجام ملی، اجتماعی و سیاسی کشور و صیانت از سرمایه های مذهبی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی کشور از ماموریت های مهم وزارت اطلاعات است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *