رفع تصرف یک هکتار اراضی منابع طبیعی شهرستان دماوند در پلاک دهن از دست زمین‌خواران
اخبار

رفع تصرف یک هکتار اراضی منابع طبیعی شهرستان دماوند در پلاک دهن از دست زمین‌خواران

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند از رفع تصرف یک هکتار اراضی منابع طبیعی در پلاک دهن از دست زمین‌خواران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری امید دماوند، حسن شکری در این خصوص اظهار داشت: با هدف حفظ انفال و عرصه‌های ملی به مساحت ۱۰ هزار مترمربع از اراضی ملی واقع پلاک‌‌ اصلی موسوم به دهن رفع تصرف شدند.

وی افزود: این هشت مورد تخریب ساخت‌ سازهای غیرمجاز در راستای تبصره ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور جهت رفع تصرف و اعاده وضع به حال سابق توسط عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان دماوند از ید متصرفان خارج و به دولت بازگردانده شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند گفت: در این اراضی منابع طبیعی، سودجویان متصرف اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز دیوارکشی کرده بودند.

شکری تصریح کرد: با توجه به اینکه اراضی ملی و دولتی جزو انفال و متعلق به بیت المال مردم است، اداره منابع طبیعی با برگزاری گشت‌های مستمر نظارت کامل بر حفظ و حراست اراضی ملی را به عمل آورده است و با متخلفان برابر قانون برخورد می‌شود.

وی گفت: از شهروندان خواهشمندیم در صورت مشاهده هرگونه تصرف اراضی ملی مراتب را از طریق شماره ۱۵۰۴ به یگان حفاظت اطلاع دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *